1. Мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства становить 2500 мінімальних заробітних плат. Статутний капітал товариства визначає мінімальний розмір майна товариства, який гарантує інтереси його кредиторів.
2. Розмір власного капіталу (вартість чистих активів) акціонерного товариства — це різниця між сукупною вартістю активів товариства та вартістю його зобов’язань перед третіми особами, що визначається відповідно до стандартів бухгалтерського обліку.
3. Якщо після закінчення другого та кожного наступного фінансового року вартість чистих активів акціонерного товариства виявиться меншою від розміру статутного капіталу, товариство зобов’язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу та зареєструвати відповідні зміни до статуту в установленому порядку. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від мінімального розміру статутного капіталу, встановленого законом, товариство зобов’язане у строк та порядку, встановлені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, усунути таку невідповідність або прийняти рішення про ліквідацію.
4. Порядок збільшення (зменшення) статутного капіталу акціонерного товариства встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
5. Статутом акціонерного товариства може бути передбачено створення спеціального фонду для виплати дивідендів за привілейованими акціями. Порядок формування та використання такого фонду встановлюється Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Про украинский фондовый рынок
13 років тому
Немає коментарів:
Дописати коментар