понеділок, 22 вересня 2008 р.

Стаття 3. Правовий статус акціонерного товариства

1. Акціонерне товариство — це господарське товариство, статутний капітал якого поділено на визначену кількість акцій однакової номінальної вартості.

2. Акціонерне товариство не відповідає за зобов’язаннями акціонерів. До товариства та його органів не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх права, у разі вчинення акціонерами протиправних дій.
Акціонери не відповідають за зобов’язаннями товариства і несуть ризик збитків, пов’язаних з діяльністю товариства, тільки в межах належних їм акцій. До акціонерів не можуть застосовуватися будь-які санкції, що обмежують їх права, у разі вчинення протиправних дій товариством або іншими акціонерами.
Акціонери, які не повністю оплатили акції, у випадках, визначених статутом товариства, відповідають за зобов’язаннями товариства у межах неоплаченої частини вартості належних їм акцій.

Афілійовані особи товариства несуть відповідальність за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у випадках і порядку, встановлених законом.

3. Акціонерне товариство може бути утворене шляхом заснування або злиття, поділу, виділення чи перетворення існуючої юридичної особи у товариство.
Товариство утворюється без обмеження строку функціонування, якщо інше не встановлено його статутом.

Товариство вважається утвореним і набуває прав юридичної особи з моменту його державної реєстрації в установленому законодавством порядку.

4. Повне найменування акціонерного товариства українською мовою повинне містити назву його типу (публічне чи приватне) і організаційно-правової форми (акціонерне товариство).
Товариство може мати скорочене найменування українською мовою, а також повне та скорочене найменування іноземною мовою.

Немає коментарів: